Olet tässä: Etusivu > Ajankohtaista > Kevätjuhla ja ammattiin valmistuneet

Kevätjuhla ja ammattiin valmistuneet

30.5.2022

Jaa, kysy mielipidettä somessa tai ehdota kaverille

Vuoksin kevätjuhlaa vietetään la 28.5.2022 klo 10.

 

VUOKSI, valmistuneet 28.5.2022

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaaja:

Juupaluoma Inka Alisa, Kauhajoki; Järvenpää Noora Emma Maria, Isojoki; Kaski Viivi-Iisa Lyyti, Kauhajoki; Koponen Iida Maria Orvokki, Kauhajoki; Kulmala Venla Maria, Kauhajoki; Lauhaluoma Julia Amanda, Kauhajoki; Nurmela Emilia Aleksandra, Kauhajoki; Ojala Sofia Elisabet, Kurikka; Rankaviita Outi Maria Eliisa, Kauhajoki; Voittola Tuuli Iida Maria, Kauhajoki.

 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneasentaja:

Eilola Jasper Joni Juhani, Teuva; Niemi Henri Ilmari, Kurikka.

 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja:

Aaltola Nico Olavi, Kristiinankaupunki; Hannonen Iiro Petteri, Teuva; Hautamäki Pekka Antero, Teuva; Koivisto Leevi Lauri Johannes, Kauhajoki; Laitamäki Aleksi Juhani, Kauhajoki; Lehtonen Janne Oskari, Kauhajoki; Lindeman Jony Håkan, Kristiinankaupunki; Malin Eemeli Artturi, Isojoki; Malinen Anssi Edvard, Kurikka; Niemi Niko Juhani, Kauhajoki; Nikitin Riku Sakari, Teuva; Siljamäki Valtteri Veikko, Kauhajoki.

 

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi:

Ahonen Vilma Kaarina, Kauhajoki; Itäluoma Maaret Amanda, Paimio; Mäkynen Jere Mikael, Seinäjoki; Pakka Tiia Maria, Kauhajoki; Ranta Noora Matleena, Kauhajoki.

 

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja:

Järvistö Annukka Silja Katariina, Teuva; Kauppi Ellen Patricia Juliana, Seinäjoki; Ketola Carita Kati Margareetta, Seinäjoki; Korhonen Alisa Eveliina, Virrat; Lahdenmäki Siiri Susanna, Virrat; Raunio Emilia Inka Juulia, Teuva; Virtanen Johanna Kristiina, Karvia.

 

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä:

Ala-Heikkilä Juho Aapo Antero, Kauhajoki; Alanko Johanna Emilia, Teuva; Anola-Pukkila Jere Matias, Kauhajoki; Anttila Kalle Antero, Karijoki; Bockström Oliver Artturi, Kauhajoki; Hakanen Jalmari Jari Matti, Kauhajoki; Korpela Ville Markus, Kauhajoki; Lammi Konsta, Kauhajoki; Mattila Sakari Johannes, Kauhajoki; Muotio Elias Juha Aleksi, Teuva; Nevala Matias Eino Johannes, Kauhajoki; Nummikoski Juho Ilmari, Kurikka; Pihlaja Oskari Jaakko Tapio, Kauhajoki; Rinta-Kokko Matias Jaakko, Kauhajoki; Tanner Joukia Wilhelm, Teuva.

 

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, mediapalvelujen toteuttaja:

Hietanen Miska-Kristian Johannes, Ilmajoki; Kallio Erin Eveliina, Kauhajoki; Korhonen Karlo Henrik Emil, Kauhajoki; Ojanen Jasmin Helena Marjatta, Kauhajoki; Pihlaja Janette Aliisa, Kauhajoki.

 

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:

Koivisto Miika Rasmus, Teuva; Kuronen Veeti Väinö Elmeri, Teuva; Muotio Markus Valtteri, Teuva; Pohjonen Oskari Ville Valtteri, Teuva; Rönnlund Jussi Jaakko Armas, Kristiinankaupunki; Tarkka Mikael Tuomas, Kauhajoki; Thomasfolk Joona Jasper Joakim, Kristiinankaupunki; Valkama Eemil Niko Kristian, Teuva; Ylinen Tuomas Mikael, Kristiinankaupunki.

 

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Keto-Aro Jessika Maria, Kauhajoki; Nemyrya Svitlana, Kauhajoki.

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:

Aalto Juho Pertunpoika, Kauhajoki; Björkman Milla Johanna, Kauhajoki; Hautalaakso Veeti Johannes, Kauhajoki; Heinonen Sami Johannes, Kauhajoki; Kauppinen Ville Jaakko Johannes, Kauhajoki; Kujanpää Kasper Nico Matias, Kauhajoki; Lepistö Rene Rasmus Kristian, Kauhajoki; Louko Roope Juho Johannes, Kauhajoki; Mäntyharju Jere Elias, Kauhajoki; Paavola Jesse Juhani, Teuva; Peltola Arttu Sakari, Kauhajoki; Saarinen Jesse Juhani, Kauhajoki; Seppi Mikko Matias, Kauhajoki; Seppälä Juho Matti Hermanni, Kauhajoki; Siljamäki Oskari Eemeli, Kauhajoki; Tarkanmäki Miro Mikael, Kauhajoki; Vilponen Lauri Kristian, Kauhajoki.

 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:

Ala-Huikku Miko Jaakko Tapani, Ilmajoki; Hakoneva Roni Hermanni, Kurikka; Koivumetsä Rasmus Juho Jasper, Kauhajoki; Kokkonen Eemeli Otto Johannes, Kauhajoki; Komulainen Eemi-Pekka Aleksi, Kauhajoki; Niemi Joonas Kristian, Kauhajoki; Nisula Johanna Maria, Kauhajoki; Pikkumaa Jarkko Yrjö Kalervo, Kauhajoki; Rajalakso Markus Antero; Kauhajoki; Rinta-Piirto Joona Julius, Ilmajoki; Sandberg Jami Onni Oskari, Pomarkku; Seppälä Taneli Tarmo Topias, Lapua; Syrjälä Otto Ilmari Valdemar, Kauhajoki; Viertola Juho Matias, Ilmajoki; Vuori Frans-Emil Olavi Antero, Kurikka.

 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, ohjelmistokehittäjä:

Hanell Sauli Timo Kasimir, Kauhajoki; Koivuniemi Riikka Emilia, Ilmajoki; Nguyen Le Dang Quang, Raasepori; Oravamäki Salla Auroora, Kauhajoki; Salmenaho Asko Juhani, Kauhajoki; Tuominen Oskari Ukko, Kauhajoki.

 

Lisäksi lukuvuoden 2021-2022 aikana ovat valmistuneet:

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja:

Tikka Topias, Kauhajoki, 2.12.2021.

 

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi:

Kohtamäki Janne, Kauhajoki, 11.10.2021; Koivulampi Katariina, Kauhajoki, 15.12.2021; Lummila Amanda, Kristiinankaupunki, 26.1.2022; Nevala Sonja, Kauhajoki, 21.2.2022; Solla Meri Eveliina, Seinäjoki, 6.5.2022.

 

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja:

Mäntylä Jenni, Kauhajoki, 21.6.2021; Yrttiaho Henna, Kauhajoki, 24.8.2021.

 

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, mediapalvelujen toteuttaja:

Koivulampi Tytti, Kauhajoki, 6.4.2022; Koivulampi Veera, Kauhajoki, 17.11.2021; Palmroth Jussi, Kauhajoki, 12.1.2022; Pasanen Iida, Kauhajoki, 14.7.2021.

 

Puutarha-alan perustutkinto, puutarhuri:

Halkola Tiina, Teuva, 31.12.2021; Järvimäki Tiia, Pornainen, 27.4.2022; Röyskö Jenni, Kurikka, 8.12.2021.

 

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri:

Harju Maria, Teuva, 11.8.2021; Shorokh Georgii, Kauhajoki, 8.12.2021.

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:

Nazmiddinov Sheroz, Kristiinankaupunki, 22.2.2022.

 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:

Jylhä Mikael, Kurikka, 22.12.2021; Saranen Petri, Seinäjoki, 15.6.2021.

 

 

Valmistuneista kaksoistutkinnon ovat suorittaneet:

 

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaaja:

Lauhaluoma Julia Amanda, Kauhajoki.

 

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi:

Ahonen Vilma Kaarina, Kauhajoki.

 

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, mediapalvelujen toteuttaja:

Kallio Erin Eveliina, Kauhajoki.

 

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Keto-Aro Jessika Maria, Kauhajoki.

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:

Aalto Juho Pertunpoika, Kauhajoki; Björkman Milla Johanna, Kauhajoki; Kauppinen Ville Jaakko Johannes, Kauhajoki.

 

SAKU ry:n sekalentopalloturnaus

Kauhajoella pelattiin 26.-27.11. Vuoksin isännöimänä Saku Ry:n sekalentopallon A- ja…

Vuoksin joulumyymälä

Vuoksin myymälään Oppitielle saapuu jouluisia, isompia ja pienempiä, lahja-ideoita päivittäin….

Osallistumme Taisto-harjoitukseen marraskuussa

 Suomen suurin digiturvaharjoitus auttaa kehittämään toimintaamme Osallistumme Suomen suurimpaan digitaalisen…

Vanhempainilta 26.10.

Vuoksin kaikkien ensimmäisen vuoden opiskelijoiden vanhempainilta järjestetään ke 26.10.2022 Suupohjasalissa….

Avoimet ovet 26.-27.10.

Vuoksissa on avoimet ovet 26.-27.10 klo 8-15.30 Oppitien ja Kyntäjäntien…

Hyvinvointi virtaa -tapahtuma

Vietämme amiksissa valtakunnallista Saku ry:n Hyvinvointivirtaa – teemaviikkoa viikolla 40. Vuoksissa…