Olet tässä: Etusivu > Ajankohtaista > Kevätjuhla ja ammattiin valmistuneet

Kevätjuhla ja ammattiin valmistuneet

30.5.2022

Jaa, kysy mielipidettä somessa tai ehdota kaverille

Vuoksin kevätjuhlaa vietetään la 28.5.2022 klo 10.

 

VUOKSI, valmistuneet 28.5.2022

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaaja:

Juupaluoma Inka Alisa, Kauhajoki; Järvenpää Noora Emma Maria, Isojoki; Kaski Viivi-Iisa Lyyti, Kauhajoki; Koponen Iida Maria Orvokki, Kauhajoki; Kulmala Venla Maria, Kauhajoki; Lauhaluoma Julia Amanda, Kauhajoki; Nurmela Emilia Aleksandra, Kauhajoki; Ojala Sofia Elisabet, Kurikka; Rankaviita Outi Maria Eliisa, Kauhajoki; Voittola Tuuli Iida Maria, Kauhajoki.

 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneasentaja:

Eilola Jasper Joni Juhani, Teuva; Niemi Henri Ilmari, Kurikka.

 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja:

Aaltola Nico Olavi, Kristiinankaupunki; Hannonen Iiro Petteri, Teuva; Hautamäki Pekka Antero, Teuva; Koivisto Leevi Lauri Johannes, Kauhajoki; Laitamäki Aleksi Juhani, Kauhajoki; Lehtonen Janne Oskari, Kauhajoki; Lindeman Jony Håkan, Kristiinankaupunki; Malin Eemeli Artturi, Isojoki; Malinen Anssi Edvard, Kurikka; Niemi Niko Juhani, Kauhajoki; Nikitin Riku Sakari, Teuva; Siljamäki Valtteri Veikko, Kauhajoki.

 

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi:

Ahonen Vilma Kaarina, Kauhajoki; Itäluoma Maaret Amanda, Paimio; Mäkynen Jere Mikael, Seinäjoki; Pakka Tiia Maria, Kauhajoki; Ranta Noora Matleena, Kauhajoki.

 

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja:

Järvistö Annukka Silja Katariina, Teuva; Kauppi Ellen Patricia Juliana, Seinäjoki; Ketola Carita Kati Margareetta, Seinäjoki; Korhonen Alisa Eveliina, Virrat; Lahdenmäki Siiri Susanna, Virrat; Raunio Emilia Inka Juulia, Teuva; Virtanen Johanna Kristiina, Karvia.

 

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä:

Ala-Heikkilä Juho Aapo Antero, Kauhajoki; Alanko Johanna Emilia, Teuva; Anola-Pukkila Jere Matias, Kauhajoki; Anttila Kalle Antero, Karijoki; Bockström Oliver Artturi, Kauhajoki; Hakanen Jalmari Jari Matti, Kauhajoki; Korpela Ville Markus, Kauhajoki; Lammi Konsta, Kauhajoki; Mattila Sakari Johannes, Kauhajoki; Muotio Elias Juha Aleksi, Teuva; Nevala Matias Eino Johannes, Kauhajoki; Nummikoski Juho Ilmari, Kurikka; Pihlaja Oskari Jaakko Tapio, Kauhajoki; Rinta-Kokko Matias Jaakko, Kauhajoki; Tanner Joukia Wilhelm, Teuva.

 

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, mediapalvelujen toteuttaja:

Hietanen Miska-Kristian Johannes, Ilmajoki; Kallio Erin Eveliina, Kauhajoki; Korhonen Karlo Henrik Emil, Kauhajoki; Ojanen Jasmin Helena Marjatta, Kauhajoki; Pihlaja Janette Aliisa, Kauhajoki.

 

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:

Koivisto Miika Rasmus, Teuva; Kuronen Veeti Väinö Elmeri, Teuva; Muotio Markus Valtteri, Teuva; Pohjonen Oskari Ville Valtteri, Teuva; Rönnlund Jussi Jaakko Armas, Kristiinankaupunki; Tarkka Mikael Tuomas, Kauhajoki; Thomasfolk Joona Jasper Joakim, Kristiinankaupunki; Valkama Eemil Niko Kristian, Teuva; Ylinen Tuomas Mikael, Kristiinankaupunki.

 

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Keto-Aro Jessika Maria, Kauhajoki; Nemyrya Svitlana, Kauhajoki.

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:

Aalto Juho Pertunpoika, Kauhajoki; Björkman Milla Johanna, Kauhajoki; Hautalaakso Veeti Johannes, Kauhajoki; Heinonen Sami Johannes, Kauhajoki; Kauppinen Ville Jaakko Johannes, Kauhajoki; Kujanpää Kasper Nico Matias, Kauhajoki; Lepistö Rene Rasmus Kristian, Kauhajoki; Louko Roope Juho Johannes, Kauhajoki; Mäntyharju Jere Elias, Kauhajoki; Paavola Jesse Juhani, Teuva; Peltola Arttu Sakari, Kauhajoki; Saarinen Jesse Juhani, Kauhajoki; Seppi Mikko Matias, Kauhajoki; Seppälä Juho Matti Hermanni, Kauhajoki; Siljamäki Oskari Eemeli, Kauhajoki; Tarkanmäki Miro Mikael, Kauhajoki; Vilponen Lauri Kristian, Kauhajoki.

 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:

Ala-Huikku Miko Jaakko Tapani, Ilmajoki; Hakoneva Roni Hermanni, Kurikka; Koivumetsä Rasmus Juho Jasper, Kauhajoki; Kokkonen Eemeli Otto Johannes, Kauhajoki; Komulainen Eemi-Pekka Aleksi, Kauhajoki; Niemi Joonas Kristian, Kauhajoki; Nisula Johanna Maria, Kauhajoki; Pikkumaa Jarkko Yrjö Kalervo, Kauhajoki; Rajalakso Markus Antero; Kauhajoki; Rinta-Piirto Joona Julius, Ilmajoki; Sandberg Jami Onni Oskari, Pomarkku; Seppälä Taneli Tarmo Topias, Lapua; Syrjälä Otto Ilmari Valdemar, Kauhajoki; Viertola Juho Matias, Ilmajoki; Vuori Frans-Emil Olavi Antero, Kurikka.

 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, ohjelmistokehittäjä:

Hanell Sauli Timo Kasimir, Kauhajoki; Koivuniemi Riikka Emilia, Ilmajoki; Nguyen Le Dang Quang, Raasepori; Oravamäki Salla Auroora, Kauhajoki; Salmenaho Asko Juhani, Kauhajoki; Tuominen Oskari Ukko, Kauhajoki.

 

Lisäksi lukuvuoden 2021-2022 aikana ovat valmistuneet:

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja:

Tikka Topias, Kauhajoki, 2.12.2021.

 

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi:

Kohtamäki Janne, Kauhajoki, 11.10.2021; Koivulampi Katariina, Kauhajoki, 15.12.2021; Lummila Amanda, Kristiinankaupunki, 26.1.2022; Nevala Sonja, Kauhajoki, 21.2.2022; Solla Meri Eveliina, Seinäjoki, 6.5.2022.

 

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja:

Mäntylä Jenni, Kauhajoki, 21.6.2021; Yrttiaho Henna, Kauhajoki, 24.8.2021.

 

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, mediapalvelujen toteuttaja:

Koivulampi Tytti, Kauhajoki, 6.4.2022; Koivulampi Veera, Kauhajoki, 17.11.2021; Palmroth Jussi, Kauhajoki, 12.1.2022; Pasanen Iida, Kauhajoki, 14.7.2021.

 

Puutarha-alan perustutkinto, puutarhuri:

Halkola Tiina, Teuva, 31.12.2021; Järvimäki Tiia, Pornainen, 27.4.2022; Röyskö Jenni, Kurikka, 8.12.2021.

 

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri:

Harju Maria, Teuva, 11.8.2021; Shorokh Georgii, Kauhajoki, 8.12.2021.

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:

Nazmiddinov Sheroz, Kristiinankaupunki, 22.2.2022.

 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:

Jylhä Mikael, Kurikka, 22.12.2021; Saranen Petri, Seinäjoki, 15.6.2021.

 

 

Valmistuneista kaksoistutkinnon ovat suorittaneet:

 

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaaja:

Lauhaluoma Julia Amanda, Kauhajoki.

 

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi:

Ahonen Vilma Kaarina, Kauhajoki.

 

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, mediapalvelujen toteuttaja:

Kallio Erin Eveliina, Kauhajoki.

 

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Keto-Aro Jessika Maria, Kauhajoki.

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:

Aalto Juho Pertunpoika, Kauhajoki; Björkman Milla Johanna, Kauhajoki; Kauppinen Ville Jaakko Johannes, Kauhajoki.

 

Yhteishaussa opiskelupaikan saaneet opiskelijat 2022

Vuoksiin valitut opiskelijat yhteishaussa 2022 (Listassa on vain nimen julkaisuluvan…

infoa aloittavalle opiskelijalle

  Tärkeää  tietoa aloittavalle opiskelijalle. Tässä infopaketissa mm. opiskelijan opas…

Metsäluonto ja sen hoitaminen, 10 osp

Suupohjan koulutuskuntayhtymä Vuoksi järjestää metsänhoitokurssin.  Opiskeluaika on 1.5.-31.10.2022.  Opetus tapahtuu…

Puutarhamyymäälä Kukkaruukku

Puutarhamyymälä Kukkaruukku avaa ovensa ma 11.4.2022 klo 11.00. Avajaisviikolla olemme…

Katri ja Juho Taitaja -finaaliin

Juho Viertola ja Katri Tempakka Taitaja2022 -finaaliin Katri ja Juho…